Geocaching (připravila Lily Peterson)

Napsal Kirsten Woodová (») 19. 11. 2011 v kategorii U mudlů na dvorku..., přečteno: 959×
dvorek.jpg

Všichni našinci samozřejmě ví, kdo to jsou mudlové. Ale je Vám známo, že se dají mudlove řadit do dalších kategorií? Tím chci říct, že někteří mudlové mohou být více mudlovští než ti druzí. Říkáte si, jak je to možné? Odpověď je jednoduchá. Může za to Geocaching.

Jestli nevidíte toto slovo poprvé ve svém životě, znamená to, že jste taky tak trochu ještě mudla, ale nebojte, já vás hned zaučím. Geocaching je celosvětová hra, která vznikla v květnu roku 2000, když americký prezident Bill Clinton oznámil odstranění umělé odchylky přidávané do signálu GPS. Bezprostředně po tom se lidé začli bavit tím, že někde ukryli tajný poklad a následně vystavili na internetu souřadnice vedoucí k tomuto místu. Kdo poklad našel, mohl se zapsat do tajné listiny nálezců a něco si odnést.  První schránky s pokladem, tzv. cache neboli kešky, byly ukryty v USA, na Novém Zélandu a v Chile. V průběhu let se tato zábava rozrostla do celosvětových rozměrů. Dneska najdete kešky i na těch nejopuštěnějších místech planety.

Nasnadě je otázka, proč to vlastně lidé dělají? Proč se někdo jen tak vydá do lesa, do kopce, na skálu či do jeskyně, aby našel malou schránku, kde možná někdo něco schoval? Je to jednoduché. Hledají v tom zábavu, dobrodružství a mnohdy se i hodně nového dozví.  Ono ne všechny kešky jsou jen o tom, že člověk zadá do mobilu souřadnice a jde na procházku. Někdy pro to musíte udělat něco víc. Často je to o namáhání svých mozkových buněk při luštění rébusu, občas musíte propátrat historický objekt, abyste našli správné odpovědi a nebo Vás může potkat vysilující horolozecký výstup na obrovitánský strom, či plavba po vodě podle tajných map. Možností je spousta a je to jen na vás, která keška Vás zaujme a vy se jí rozhodnete dobýt. No a nemohu opomenout ten pocit, když se konečně dostanete k cíli a držíte v ruce svůj vysněný poklad. Přiznejme si všichni, že jako děti jsme tyhle hry milovali, tak proč se jim nevěnovat  v dospělosti klidně i za pomocí našich vlastních dětí?

Ale vraťme se k mudlům. Co s tím vlastně mají oni společného? Je to vlastně tak trochu záhada, osobně si myslím, že muselo dojít k nějakému úniku informací z našeho světa. Slovo mudla se totiž v geocachingu používá pro lidi, kteří jsou neznalí této tajné společnosti zabývající se lovením kešek. Samotní lovci si říkají cacheři či kačeři a při hledání tajné schránky se chovají vždy velmi obezřetně a dávají si pozor, aby nepřilákali nechtěnou pozornost okolních mudlů. Je totiž dobře známo, že lidské ruce jsou nenechavé a ukradnou, co se dá. Takhle se už bohužel ztratilo nemálo zajímavých kešek. Nepřipomíná Vám to taky náš svět kouzel, kde si musíme střežit svoje tajemství? Můj názor je, že někdo z prvních kačerů musel patřit do našeho světa a asi si v nestřeženém okamžiku pustil „hubu na špacír“, s prominutím…smile No doufejme, že toho neprozradil příliš…

Pro Lví tlapou

Lily Peterson

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Nebelbrach z IP 78.45.194.*** | 26.11.2011 21:15
Co na to ředitelova kachnička? smile
Kirsten z IP 81.90.174.*** | 26.11.2011 22:50
Tý určitě pulsujou v očích srdíčka smile smilesmile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a deset