V praktické části šestého kola Sedmiboje naše reprezentantky dosáhly skvělého úspěchu. Emily Smith se umístila na druhém místě, Niane z Libelusie na čtvrtém a Esperanza Milagrosa na pátém. Kreativní část nejlépe zvládly zmijozelská Cerridwen Lowra Antares, havraspárská Katelyn Auster a naše Niane z Libelusie. Dosavadní pořadí podle kolejí (jde o individuální soutěž, ale individuální pořadí je utajováno) je toto: Havraspár (929), Nebelvír (847), Zmijozel (771) a Mrzimor (419).
Opět se dozvíte, jak se naše červené sedmibojařky cítily v šestém kole. Jeho praktickou část z nesoutěžících nebelvírských tentokrát nejlépe zvládla Lily Peterson, také ona se s námi podělila o své dojmy.
Emily Smith
„Šestý úkol… musím říct, že mě dost bavil! Mám z něj samé dobré pocity, takové ty uspokojivé, takže možná, opravdu možná, se mi vydaří. Nicméně praktická část. Ta byla skvělá. Sama jsem překvapená, že jsem to tak rychle zvládla. Škoda té jedné chyby. -ušklíbne se- Ale co, druhé místo v mém postavení v Sedmiboji, je skvělé. -úsměv- Kreativní část byla dost na zamyšlení. Vymyslet nové viteály, které nejsou stvořeny z černé magie, bylo těžké, ale nakonec jsem to zvládla. Tiše tedy doufám, že se mi vydaří i tato část, a kdyby se nakonec vydařila, byla bych nejspokojenější. -úsměv-“
Niane z Libelusie
„Zdravím čtenáře Lví tlapou,
dřív, než vstoupím do Arény Sedmiboje kvůli sedmému kolu, zbývá mi jedna malá povinnost – sdělit Vám, jak se mi vedlo v šestém kole Sedmiboje.
Praktická část byla nadšením pro každého, kdo četl mockrát a pečlivě Harryho Pottera. Jednoduchá ovšem nebyla. Skrývala pár křižovatek a otazníků. Ale i ty stály za to! Celkově se mi tento úkol moc líbil a vyřádila jsem se na něm.
Kreativní část měla rovněž moc příjemné zadání. Opět na nás čekalo vymýšlení a psaní, což je mi blízké. Kdo četl všechny mé úkoly, jistě z toho šestého už cítí, že jsem unavená. Před námi je však poslední kolo, a tak se pokusím posbírat všechny síly, aby to dopadlo co nejlépe! Tak nám všem držte pěstí, prosím! -usměje se-“
Esperanza Milagrosa
„-těžce vzpomíná- U praktické se mi líbilo všechno, bylo to více o znalostech HP než o šikovnosti a rychlosti v kombinaci s logikou. Vzpomínky byly fajn, ale opravdu záludné, poslední část s odpověďmi byla jednodušší.
Kreativní – první byl šok, myšlenky ‚jak to proMerlina vymyslím?‘, no ale pak mě to tak více méně napadlo. Pohrála jsem si… nejprve jsem si vybrala, jaké budou předměty, pak jsem zvolila příběhovou formu a mdm Bete jako profesorku, která vyučuje o Historii Hogwarts, a že má zrovna přednášku o tématu… začala jsem psát tak nějak… snažila jsem se k danému předmětu vždy přiřadit hlavní osobu, která je k němu vázána, a pak druhou, aby to bylo ‚posílené‘. A když jsem se v LS-Poezii i v Bílé magii učila o zaklínadlech ve veršované formě, přidala jsem tam tedy i ke každému zaklínadlo, ale chtěla jsem je mít propojené, aby si byly podobné a přitom jiné. No, a když jsem dopisovala, tak mě najednou napadlo, že by se tam mohli skřítkové s podnosy a předměty také ukázat, takže jsem nakonec i kreslila.
Nebylo těžké vymyslet název, akorát bych řekla, že třeba sir Nichoušek si asi výklad o názvu moc neprobádal, protože tam by věděl, proč se to tak jmenuje, a snažil se to přikrášlit původní angličtině, podle mne ale je a bude latinský jazyk jazyk kouzelníků, takže bych tam prostě tu ‚originální‘ angličtinu necpala… Rowlingová se mohla klidně narodit jako Španělka, tak by to pak mohlo být jedno… -vyplázne jazyk-
S hodnocením porotců jsem spokojená -mrkne-, jako vždy -usměje se-.“
Lily Peterson
„Jsem překvapená, že jsem se udržela v žebříčku tak vysoko. Na rozdíl od minulého úkolu, na který jsem absolutně neměla čas, jsem se tentokrát vrhla do arény již začátkem týdne. Nepočítala jsem, že bych v Nebelvíru zůstala hned za sedmibojařkami, neboť můj výkon přece jen nebyl nic úchvatného.
Tuším, že hned při první vzpomínce jsem využila nápovědy, která mi ovšem byla k ničemu. Předpokládala jsem, že mi nabídne tři jména, jak to bylo v některém z minulých kol. Místo toho, se mi jen pokoušela více přiblížit vzpomínku. Jenže v tomhle nebyl zakopaný pes. Celý příběh mám samozřejmě několikrát přečtený, problém tedy nebyl správně rozpoznat pasáž, ale vzpomenout si na jméno dané osoby. Paměť na jména je vskutku moje slabá stránka. Obdivuji sedmibojaře, že to zvládli za tak krátkou dobu. Já bych si bez strýčka googla ani neškrtla. Ale víte jak, když člověk ví, co hledá a kam se podívat, tak to není žádná věda. Kdybych se nenechala zmást jednou osobou ve vzpomínce, a nenabrala tak vteřiny za špatné odpovědi, tak to mohlo být mnohem lepší. Závěrečný dotazník už jsem proletěla celkem rychle, některé otázky byly sice náročnější, ale zase nic nemožného.
Už teď se těším na poslední úkol, přeji sedmibojařkam, aby se ho zhostily s elánem sobě vlastním a dotáhly to v žebříčku co nejvýš.“