Jak bylo našim sedmibojařkám ve třetím kole (připravil Nebelbrach Mechacha)

Napsal Kirsten Woodová (») 6. 5. 2012 v kategorii Koutek kolejní ředitelky, přečteno: 930×
nebelvir_18.jpg

Třetí úkol Sedmiboje skončil. V praktické části naše sedmibojařky obsadily páté (Esperanza), šesté (Emily) a sedmé (Niane) místo. Po kreativní části třetího kola průběžné pořadí vede Havraspár (572), který tak vystřídal na prvním místě Zmijozel (533), který je druhý. Naše červené borkyně získaly 478 bodů a Mrzimor (242) je zatím poslední. Z červených sedmibojařek ho skvěle zvládla Niane z Libelusie, která obsadila první místa společně s modrými Anitou Blakeovou, Jamesem Watfarem a Katelyn Auster.

Opět jsem se zeptal sedmibojařek, jaké dojmy z  úkolu mají. Kromě nich se s námi podělí o svůj názor Kouhei, který dosáhl z nebelvírských nejlepšího času. Úkolem prošel za pouhých třináct minut a stal se tak třetím nejlepším z celého hradu.

Emily Smith

„Praktická část mě velice bavila. Hádání magických tvorů a kouzel k jejich zneškodnění byla pro mne pohoda. Se svým časem jsem spokojená a mám z toho dobrý pocit. Co se týče kreativní části… Ta mě taky mile překvapila. Vymýšlení nového přístroje byla zábava. Se svým Chuťometem jsem si vyhrála, ale stejně se nelíbil tak, jak jsem myslela. Třetí úkol se mi zatím zamlouval nejvíc. Rozhodně jsem zvědavá na další.“

Esperanza Milagrosa

„Třetí úkol a bedny s kouzelnými tvory byl velmi hezký nápadem i zpracováním. Nicméně mě v tom naštvalo/zklamalo, že pro některé ze tvorů neexistuje jen jediné funkční kouzlo, nýbrž i kouzel více (či mají kouzla ‚různé‘ psací varianty), což bylo docela špatné, protože trefit se přesně do toho správného je věc náhody. Tak trochu mne ten praktický naštval, protože to opravdu nemohly být jednoznačné odpovědi. Chyták na konci s tou vrbou byl záludný – šest krabic se tvory, tak pak už ten úvod samozřejmě přecházím (‚bedna s tvorem…‘), a na konci pak je ‚v bedně není tvor‘, to mě dokázalo fakt naštvat, když jsem si toho všimla až po rozbalení nápovědy. -smích-

Praktický úkol byl velmi záludný také, protože vymyslet přístroj pro usnadnění života kouzelníkům je v této době hooooodně náročné. Bylo málo psacího prostoru, protože jinak bych o něm rozepsala informací více. Spokojená se slovním hodnocením jsem však byla.“

Niane z Libelusie

„Dojem ze třetího úkolu je příjemný. Sice byl plný neočekávaných událostí, ale i tak to nebylo celkově špatné.

V počátku se mi totiž stalo, že jsem ráno v pondělí chtěla nakouknout přes plot do Arény (šla jsem zrovna do výuky!) a Aréna je opravdu velmi dobře očarovaná, protože mě vtáhla dovnitř a naprosto nepřipravená jsem musela čelit všemu, co tam bylo nachystáno k naší velké zkoušce. Naštěstí se mi nic horšího než trvale vytřeštěné oči nestalo (Trvale znamená půl dne!). Na výuku jsem dorazila jen s desetiminutovým zpožděním. Druhá část úkolu se mi jako zadání moc líbila, ale nutno podotknout, že jsem celý týden čekala na políbení múzou, ale všechny se mi obloukem vyhnuly, nezbylo mi tedy nic jiného, než se spolehnout na to, co umím. Nakonec to ale tak zle nedopadlo… -mrkne- Uvidíme, co nám Sedmiboj přinese dál!“

Kouhei Hasangeki (neboli po překladu do češtiny, jak mi kdysi prozradil, Nebesky tichý mír)

„Samotného mě můj čas celkem překvapil, protože jsem neočekával, že se mi takhle zadaří. Po přečtení úvodní básničky třetího úkolu Sedmiboje jsem si řekl, že se bude zřejmě jednat o poznávání kouzelnických zvířat ze světa Harryho Pottera, a proto jsem si nastudoval příslušné materiály, abych nevyhořel. Byl jsem opět nervózní jako i u předešlých praktických úkolů, ale hlavně jsem se poučil z míchání lektvaru, že musím velmi pečlivě číst a vybírat odpovědi (taky jsem si uvědomil, že ve světě kouzel očividně neplatí stejné matematické postupy jako u mudlů, viďte, osmina dračí krve, a většina věcí není pravdivá – musí být kompatibilní jedině s výchozím textem).

Také jsem slyšel, že většina lidí měla problém s kouzlem proti rarachovi, které nekorespondovalo se ‚skutečností‘, ale tady jsem se naštěstí nenachytal (hlavně proto, že v básni stála věta ‚znehybnit jako skálu‘, která se latinsky řekne petra – petrificus totalus mi přišel jasný) a film jsem tak do detailu neprožíval. Rozhodně by úkol šel udělat ještě rychleji, kdybych poměrně dost času nestrávil nad opakovaným kontrolováním spellingu, poněvadž jsem se bál, abych nevypadl na tak trapných chybách. -rozesměje se-

Na závěr bych chtěl jen říct, že dle mého názoru byl třetí praktický úkol zatím ten nejjednodušší, neboť zvíře bylo dopodrobna popsáno v básni (popřípadě se dalo zcela rychle vyhledat v příslušných zdrojích) a používala se jen notoricky známá kouzla.“

Nesoutěžící obyvatelstvo hradu mělo tentokrát na vyzkoušení si úkolu o mnoho více času než v případě předchozích. Nejenže jim byl zpřístupněn o den dříve, byl uzavřen až v neděli. Myslím, že to všichni přivítali. Ve druhém kole úkolem úspěšně prošlo mimo sedmibojaře padesát sedm lidí, ve třetím hned devadesát čtyři. Přeci jen pokud je úkol přístupný jen ve všední dni, a to navíc mimo pátku odpoledne, je dost obtížné si na něj najít čas. Musíme tedy organizátorům poděkovat, že nám tentokrát dali více času.

Pro Lví tlapou

Nebelbrach Mechacha

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
  [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel pět a pět